Zn.: Super babka, neotrávená

Na Sázavu jezdím často. Dnes jedu vlakem a hodinovou cestu hodlám proklimbat. Po chvíli se ozvou první kytarové akordy a slova známé táborové odrhovačky. Potichoučku si pobrukuju a sleduju ostatní spolucestující, kteří dávají zřetelně najevo, že je to velmi obtěžuje. Pak ale převáží vzpomínky z mládí a já se pomalu přidávám k partě výrostků. Po pár minutách už nevnímám, že hulákám na celé kolo, zpívám druhý hlas, chechtám se úplně nahlas a občas doplňuju slova v textu. Jen cítím, že mi je krásně. Vystupuju a mohutné ahoj a mávání z oken vlaku jen umocní  tento pocit, stejně jako poznámka jednoho z kluků. „Ty vole, to je super baba.“ Ale také nemohu neslyšet, že jsem bláznivá ženská, která nemá kouska rozumu. Zamrzí mě to, ale … jak moc mi záleží na mínění okolí?
Než vlak zmizel za zatáčkou, věděla jsem, že se nenechám nikým otrávit a že záleží jen na mě, co a jak přijímám. A tak se rozhoduju užít si dnes tu super babku.

Jaromíra Pechová_nezny tulip

  • 3 nezbytnosti pro školu
    Je Vaše dítě připraveno na školu? Co nezbytně musí umět a jak mu můžete pomoci? Stáhněte si stručný ebook Předškoláci to zvládnou - Tři nezbytnosti pro školu>>>) Předškoláci, tři nezbytnosti pro školu
  • Ukázka ZDARMA – Lyžovačka (Dovádění s pohádkou)
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy