Uctivani: Jaromíra Pechová - vyléčení situací dětí a dospělých

Uctívání

Zase se mi to stalo. Jsem na sebe naštvaná. Prostě mě využili a jde se dál. Myslela jsem si, že jsem toto téma už zvládla, odškrtnuto. Místo toho mi dnes nečekaně zase přelezli přes záda.
Scénář je jako podle šablony: já něco potřebuji (snažím se vše zvládat sama, ale občas to fakt nejde) a hurá, dokážu si říct o pomoc (to byl můj další bobřík), za tu jsem pak neskonale vděčná, ochotně za ni i zaplatím, navrch přidám vřelé slovo a pohostinnost, pochválím, podpořím v nesnázích. Vytvořím bezpečné prostředí, nakrmím tělo i duši. Úplně rozkvete, zesílí, povyroste. Nějakou dobu to je jako v pohádce, dokud … mi nedodá to, co slíbil, co jsem původně potřebovala, nechá mě ve štychu. Chvilku jsem z toho paf a zkusím se slušně optat (další bobřík). Jo, jo, bude to, někdy, koukej čekat, co tlačíš? (špatně jsem já) Nebo mno, to víš, teď je to prostě jinak, vždyť o co jde, cha cha (jsem ťulpas). Nebo mno, nevzpomínám si, a co že jsi to chtěla a proč (a zahrajeme tu scénku znovu po gradaci do “teď koukej čekat” nebo “cha cha”) …
Nakonec on má víc a dostal to předem až pod nos. A já nemám to, co jsem původně potřebovala, navíc jsem se rozdala a můj problém se zhoršil, protože jsem ztratila i čas a musím si teď honem nějak poradit sama nebo začít znovu hledat pomoc jinde …

Co kdyby ses přestala zajímat o ně a začala se starat o sebe?

Však se starám – řekla jsem si o pomoc.

A to snad znamená, že je za tu přislíbenou pomoc máš předem hostit? Zajímat se, co jim chutná a co ne, běhat s podnosy tam a zpátky, naslouchat jejich příběhům, čekat až dojí poslední sousto a pak se možná konečně zvednou s odhodláním jít do akce? S přeplněným břichem?

Aha.

Hostina se dělá až po obřadu. Předem se dělává jen tehdy, když si lidé chtějí zaslíbit bohy, dopředu a dlouhodobě, je to takový nákup přízně, vše se pak točí kolem chutí toho boha a co nám má laskavě seslat a co má od nás laskavě odvrátit.

Aha.

Takže požádat neboli vznést svou poptávku. Pak přijmout pomoc neboli nabídku. Taky si můžeš vybrat z možných nabídek! (koukám, že tohle až příště, teď je toho na Tebe už moc) A pak uskutečnit to, proč se ty dvě ekonomické křivky vůbec potkaly. A jestli chcete výsledek pak oslavit, prosím, užijte si to, tedy je-li co oslavovat.

Aha.

Ale jestli si chceš kupovat bohy, tak prosím vezmi v potaz, že ti po dvou nohách nechodí a jestli ano, tak jedním z nich nutně musíš být i Ty. Tak se laskavě, ó, začni podle toho chovat, ó, Velká, ó.

Aha. Moc děkuju. Další bobřík.
(mt)

Uctivani: Jaromíra Pechová - vyléčení situací dětí a dospělých

  • 3 nezbytnosti pro školu
    Je Vaše dítě připraveno na školu? Co nezbytně musí umět a jak mu můžete pomoci? Stáhněte si stručný ebook Předškoláci to zvládnou - Tři nezbytnosti pro školu>>>) Předškoláci, tři nezbytnosti pro školu
  • Ukázka ZDARMA – Lyžovačka (Dovádění s pohádkou)
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy