Pozor, NÁLEPKA

Jak zacházíte s předmětem, který má na obalu nálepku NEKLOPIT, nebo POZOR KŘEHKÉ?

Jsou děti, které vykazují nějaké odlišnosti. Jsou zkrátka jiné.

Když se odlišují, podstoupí příslušná vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně, u psychologa, psychiatra, ve speciálním centru. Přinejmenším je má v hledáčku školní psycholog. Jak to dítě prožívá?

Pak dostanou tu NÁLEPKU. Mají to černé na bílém, s razítky, s podpisy více či méně čitelnými.

Také dostanou různá doporučení. Na rozdíl od balíku je pak nálepka schovaná někde v šupleti a vytahuje se jen v určených termínech. V praxi se málokdy co změní a záleží jen na lidech, jak s tím pracují (či spíše ne „s tím!“, ale s konkrétním dítětem, které tu stále je, byť polepeno).

A jak polepenému pomohou či naopak, jak ho ještě přidusí.

Šikana: Jaromíra Pechová - kineziologieJako třeba třídní učitelka, která na třídní schůzce všem rodičům sdělí, že Jan Novák má ADHD, že to s ním bývá těžké, ale musí se brát zřetel na jeho defekt. A důrazně rodiče požádá, ať to doma se spolužáky pěkně proberou. Co asi zažil Honza druhý den na chodbách školy? A jak byste se zachovali Vy, kdyby šlo o Vaše dítě, kterému tohle udělala autorita, která ho má naopak chránit, a která takto klidně porušila právo na soukromí dítěte i ctěný školní řád? (toto se bohužel opravdu stalo a děje, článek o šikaně je zde>>>)

JAK DÍTĚ TA NÁLEPKA POZNAMENÁ ?!

Největší problém vidím právě v tom, jak svoji nálepku prožívá konkrétní dítě.

Jak tu nálepku dítě přijímá, jestli se s tím dokáže vyrovnat a jakým způsobem. Jak si to zdůvodní dítě? Ta nálepka ovlivňuje jeho vztah k rodičům, učitelům a hlavně ovlivňuje jeho život s vrstevníky.

Na Vaše dítě vznikla složka.

Je co k čemu a když ano, k čemu vlastně?

Jaké vlastně dopady mělo a má toto "zařazení" na Vaše dítě?

... A co s tím, když NÁLEPKA nemá dopady tak růžové, jaké jsme tehdy očekávali při příchodu do poradny  ... ?

Máte-li i Vy dítě s možnou poruchou vývoje či chování, neváhejte se na mne obrátit zde>>>.
Možná Vás až udiví, co vše je možné změnit. A jak se Vám uleví. Mívám z toho velkou radost. Více o pomoci Jaromíry zde>>>

V čem pomáhá Jaromíra

  • 3 nezbytnosti pro školu
    Je Vaše dítě připraveno na školu? Co nezbytně musí umět a jak mu můžete pomoci? Stáhněte si stručný ebook Předškoláci to zvládnou - Tři nezbytnosti pro školu>>>) Předškoláci, tři nezbytnosti pro školu
  • Ukázka ZDARMA – Lyžovačka (Dovádění s pohádkou)
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Archivy